Seneste opdateringer fra Nordsjællands Politi på X: .... og musik til ulempe. Her er et uddrag af døgnrapporten. https://t.co/J59QHvXYj1
Klokken 01.27 modtog politiet en anmeldelse om høj musik, der kom fra området omkring Lynge Hallen. Anmelderen havde problemer med at sove på grund af støjen.
3 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Lynge. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Lynge.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Lynge.
En 21-årig mand fra Hørsholm blev standset af en politipatrulje i Lynge, efter at have kørt over for rødt i krydset ved Slangerupvej og Mosegårdsvej. Patruljen bemærkede, at han forsøgte at tage sikkerhedsselen på i sidste øjeblik.
Møllebakken 10 er netop kommet til salg til hele 6.495.000 kr, hvilket gør den til en af de dyreste boliger til salg i Lynge.
Forestil dig to uger med sol, smil og nærvær. Du vågner op til lyden af havets brusen, nyder morgenmaden med nye bekendtskaber og vælger dagens aktivitet – fællessang, yoga, en udflugt… eller måske bare en rolig stund ved poolen med en god bog. Velkommen til Club Bella!
Det blev en intens kamp på hjemmebanen for Lynge-Uggeløse IF Kvindesenior 2, da de torsdag aften stod overfor en stærk modstander i FIF Hillerød. Selvom opgøret endte 0-0, sikrede uafgjort-resultatet dem førstepladsen i rækken.
Seneste opdateringer fra NordsjællandAnklager på X: Retten i Helsingør har i dag idømt 5 yngre mænd ubetinget fængsel mellem 60 dage og 3 mdr. To af dem for trusler. En af dem for trusler og fareforvoldelde. To af dem for trusler og vold. En blev tillige tildelt en advarsel om udvisning. #anklager ^CRA